#27 Rozmowa z Karoliną Andrian
o korzyściach z podziału urlopu rodzicielskiego
dla kobiet i mężczyzn

Tym razem temat, który dotyczy przede wszystkim obecnych i przyszłych rodziców. Rozmawiam z Karoliną Andrian, założycielką fundacji Share the Care, której misją jest przygotowanie społeczeństwa na zmiany w obszarze dzielenia się opieką nad dzieckiem między kobietą i mężczyzną. W związku z unijną dyrektywą work-life balance, każdy kraj członkowski zobowiązany jest wdrożyć nietransferowalne, 2-miesięczne urlopy rodzicielskie dla mężczyzn.

Rozmawiamy z Karoliną o tym:

czy system patriarchalny jest krzywdzący tylko dla kobiet kto skorzysta na nietransferowalnych urlopach dla mężczyzn dlaczego tak ważny dla równowagi praca-życie jest partnerski podział obowiązków rodzicielskich z jakimi obawami mierzą się mężczyźni chcący podzielić się urlopem rodzicielskim z jakimi obawami mierzą się kobiety, które dzielą urlop z ojcem dziecka  jak ważna jest niezależność finansowa kobiet  oraz jak bardzo stereotypy wpływają na podejmowanie przez nas decyzji

Zapraszam Was do wysłuchania tej rozmowy. Fundacja Share the Care bierze aktywny udział w konsultacjach i przygotowała rekomendacje dla polskiego ustawodawstwa w tym zakresie.

Zajrzyjcie również na stronę fundacji Share the Care, na której znajdziecie mnóstwo wartościowych informacji w temacie rodzicielstwa, dzielnią obowiązków przez rodziców, podcasty z rodzicami, którzy podzielili się urlopem pół na pół oraz z ojcami, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z urlopu rodzicielskiego.

Podziel się tym wpisem na facebook:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial