#29 Rozmowa z Agnieszką Czmyr-Kaczanowską
o sytuacji mam na rynku pracy

Badania pokazują, że kobieta, która zostaje mamą spotyka się z ogromną presją społeczną dotyczącą swojej roli i tego jaka powinna być jako matka i jako pracownik. Nierzadko oczekiwania pracodawców, rodziny, partnera są sprzeczne i powodują w kobietach ogromną frustrację. W tym odcinku rozmawiam z Agnieszką Czmyr-Kaczanowską, współzałożycielką Fundacji Mamo Pracuj oraz platformy Talenti.pl o sytuacji mam na rynku pracy.

Jakimi pracowniczkami są mamy?  Jakie korzyści mają pracodawcy z zatrudniania mam i w jakich zawodach jest największe zapotrzebowanie na pracę? Jakimi wyjątkowymi umiejętnościami wyróżniają się kobiety mające dzieci?  Czy pracodawcy chętnie zatrudniają mamy, czy wręcz przeciwnie? Jakie możliwości na rynku pracy mają mamy i jak mogą z sukcesem powrócić po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym do życia zawodowego?  Dlaczego tak ważna jest elastyczność w zatrudnianiu mam?

Agnieszka opowiada także o działaniach fundacji Mamo Pracuj i wsparciu jakie mogą uzyskać kobiety chcące powrócić do pracy.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

Zajrzyjcie koniecznie na https://mamopracuj.pl oraz https://talenti.pl

Podziel się tym wpisem na facebook:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial