PROMUJ MĄDRZE SWOJĄ PRACĘ

Nie lubisz promować swojej pracy, bo uważasz, że to przechwalanie się?

A może sądzisz, że dobra praca zawsze sama się broni i nie ma sensu jej promować?

Po co w takim razie producenci reklamują swoje produkty z najwyższej półki? Przecież skoro są dobre, to ludzie sami je wybiorą… Pytanie tylko, skąd się o nich dowiedzą…

Nikt z nas nie lubi nachalnych akcji reklamowych, przechwałek i opowiadania niestworzonych historii. Do tego Cię nie zachęcam. Zachęcam jednak do mądrego promowania swojej pracy, bo dzięki temu zadbasz o to, aby została dostrzeżona, a jej efekty – widoczne.

Możesz utwierdzać się w przekonaniu, że promowanie siebie nie do końca Ci odpowiada, ale możesz też znaleźć sposób na robienie tego z klasą, w zgodzie ze sobą i to tak, abyś czuła się przy tym komfortowo.

Zawsze powtarzam, że jakość pracy to podstawa! I jeśli do tej jakości dodamy jeszcze odrobinę promocji w dobrym tonie, to możemy sobie tylko pomóc. Promocja to marketing Twoich wyników i osiągnięć. Co możesz zrobić?

  1. Przede wszystkim nie umniejszaj swojego wkładu w realizację projektów i podkreślaj pomysły, które wprowadziłaś. Pamiętaj, że nawet jeśli działasz w zespole, masz swój wkład w ostateczny wynik.
  2. Zabieraj głos na spotkaniach, dzieląc się oceną tematu ze swojej perspektywy, opowiadając o swoich pomysłach i podkreślając swój udział w zrealizowanym działaniu.
  3. Nie zapominaj podsumowywać osiągnięć swoich i swojego zespołu. Często – po zakończonym projekcie – myślimy już o realizacji kolejnego, ale zadbanie o końcowe zestawienie, pokazujące ważne wnioski, statystyki, liczby, osiągnięcia – jest niezwykle ważne. To jak postawienie kropki nad i.
  4. Znajdź przestrzeń na podzielenie się tym, co robisz, z szerszym gronem w miejscu pracy – może to być poprzez firmowy newsletter lub Intranet.
  5. O ile to możliwe i nie łamie zasad poufności, dziel się projektami, które zrealizowałaś, na swoim profilu LinkedIn. Jeśli nie pozwalają na to kwestie formalne, dziel się ciekawymi artykułami ze swojej specjalności, komentuj posty w obszarach Twoich zainteresowań i buduj konsekwentnie swój wizerunek ekspertki i profesjonalistki.
Podziel się tym wpisem na facebook: